Teachers of the Year

Adult Learning Center: Ashley Moder
Advanced Technology Center: James Reich
Alanton Elementary School: Amy Paulson
Arrowhead Elementary School: Kathy O’Brien
Bayside 6th Grade Campus: Sheena Smith
Bayside Elementary School: Heather Schweitzer
Bayside High School: Samuel Hamilton
Bayside Middle School: Virginia Pintar Jordan
Birdneck Elementary School: Linda Taylor
Brandon Middle School: Debra Hubbard Jones
Brookwood Elementary School: Ashley Francisco
Centerville Elementary School: Sheleen Mathews
Christopher Farms Elementary School: Ashley Sawyer
College Park Elementary School: Petria Boutin
Cooke Elementary School: Fara Faust
Corporate Landing Elementary School: Jessica Lessmann
Corporate Landing Middle School: Leann Pauley
Cox High School: Deborah Erskine
Creeds Elementary School: Tonna Harris
Dey Elementary School: Edgar Jumper
Diamond Springs Elementary School: Mary Dodson
Fairfield Elementary School: Donna Brady
First Colonial High School: Stephen Butler
Glenwood Elementary School: Aaron Popp
Great Neck Middle School: Jessica Snow
Green Run Collegiate: Megan Gonzales
Green Run Elementary School: Sandra Gunter
Green Run High School: Kim E. Burnette
Hermitage Elementary School: Kathleen Martin
Holland Elementary School: Rosanna Mulske
Independence Middle School: Jessica Wyatt
Indian Lakes Elementary School: Lisa Hemmrich
Kellam High School: Anne Faircloth
Kemps Landing/Old Donation School: Dianna McDowell
Kempsville Elementary School: Christina Laws
Kempsville High School: Veronica Hartless
Kempsville Meadows Elementary School: William Hawley, III
Kempsville Middle School: Robert Wnukowski
King’s Grant Elementary School: Ann Hobbs
Kingston Elementary School: Cheryl Olsen Elliott
Landstown Elementary School: Dolores Ware
Landstown High School: James Barger
Landstown Middle School: Jennifer Harrell
Larkspur Middle School: Hugh Koontz
Linkhorn Park Elementary School: Aubrey Sprague
Luxford Elementary School: Ana McConnell
Lynnhaven Elementary School: Barry Clark
Lynnhaven Middle School: Ashley Murphey
Malibu Elementary School: Gabrielle Hurst
New Castle Elementary School: Sun-Siret Betancourt
Newtown Elementary School: Crystal Felton
North Landing Elementary School: Andrea Pearman
Ocean Lakes Elementary School: Janice Ricci
Ocean Lakes High School: Tasha Hurst
Parkway Elementary School: Christina Hutchins
Pembroke Elementary School: Cynthia George
Pembroke Meadows Elementary School: Kristi Boccella
Plaza Middle School: Katelyn Devine
Point O’View Elementary School: Kelly Archibald Dudley
Princess Anne Elementary School: Christina Marshall
Princess Anne High School: Beth Camper
Princess Anne Middle School: James Arnett
Providence Elementary School: Karen Offer-Hanawalt
Red Mill Elementary School: Gretchen Curtin
Renaissance Academy: Christopher Caramore
Rosemont Elementary School: Denah Harris
Rosemont Forest Elementary School: Bradley Ward
Salem Elementary School: Jane Steyne
Salem High School: Leslie Lehner
Salem Middle School: Melissa Freeman
Seatack Elementary School: Lori Nye
Shelton Park Elementary School: Sarah Wosczyna
Special Education Annex: Letha Anderson
Strawbridge Elementary School: Tracey Woodberry
Tallwood Elementary School: Amanda Jarrett
Tallwood High School: Shawnda Hinton
Technical and Career Education Center: Kenneth Anderson
Thalia Elementary School: Vickie Fleming
Thoroughgood Elementary School: Lauren Gibson
Three Oaks Elementary School: Judy Graham
Trantwood Elementary School: Timothy Cassidy
Virginia Beach Middle School: Arthur Simon
White Oaks Elementary School: Michelle Pressley
Williams Elementary School: Megan Duke
Windsor Oaks Elementary School: Denise Read
Windsor Woods Elementary School: Mary North
Woodstock Elementary School: Kristen Tayon