Teachers of the Year

Adult Learning Center: Dan Stringent
Advanced Technology Center: Michael Weber
Alanton Elementary School: Coleen Bonney
Arrowhead Elementary School: Michelle Williams
Bayside 6th Grade Campus: Nicole Glaser
Bayside Elementary School: Steven Fisher
Bayside High School: Tatiana Kasyanik
Bayside Middle School: Howie Hodapp
Birdneck Elementary School: Christina Brooks
Brandon Middle School: Detonyah Parham
Brookwood Elementary School: Angela Moynahan
Centerville Elementary School: Tom Warren
Christopher Farms Elementary School: Debra Vickery
College Park Elementary School: Betsy Burgess
Cooke Elementary School: Amy Rille
Corporate Landing Elementary School: Leah Howard
Corporate Landing Elementary School: Amy Brown
Cox High School: Carol Paradiso
Creeds Elementary School: Amy Bowles
Dey Elementary School: Suzanne Buhner
Diamond Springs Elementary School: Katie Kuhn
Fairfield Elementary School: Rebecca Tharpe
First Colonial High School: Bryan Wills
Glenwood Elementary School: Theresa Rywalt
Great Neck Middle School: Jennifer Fritz
Green Run Collegiate: George Thomas Coker
Green Run Elementary School: Gina Hanvey
Green Run High School: Krisha Loftus
Hermitage Elementary School: Patricia Gajan
Holland Elementary School: Bethany Mclendon
Independence Middle School: Lisa Hughes
Indian Lakes Elementary School: Cristina Dajero
Kellam High School: Carl Copon
Kemps Landing Old Donation School: Adrian Hayes
Kempsville Elementary School: Amy Wight
Kempsville High School: Wendy Lewis
Kempsville Meadows Elementary School: Ashley Smith
Kempsville Middle School: Brian Keith Washburn
King's Grant Elementary School: Karen Murphy
Kingston Elementary School: Kirsten Sager
Landstown Elementary School: Kim Bielmann Cabotaje
Landstown High School: Suzanne Andleton
Landstown Middle School: Colleen Clukey
Larkspur Middle School: Jeremiah Flegal
Linkhorn Park Elementary School: Lisa Austin
Luxford Elementary School: Robin Harrison
Lynnhaven Elementary School: Danielle Williams
Lynnhaven Middle School: Lisa Stephens
Malibu Elementary School: Katie Howard
New Castle Elementary School: Jennifer Moller
Newtown Elementary School: Amy Phillips
North Landing Elementary School: Jodeene Flade
Ocean Lakes Elementary School: Bethany Cimler
Ocean Lakes High School: Babette Shoemaker
Parkway Elementary School: Melissa Smith
Pembroke Elementary School: Aften Wrobel
Pembroke Meadows Elementary School: Liama Dean
Plaza Middle School: Julie Allen
Point O'View Elementary School: Kristie Kinsey
Princess Anne Elementary School: Jody Carroll
Princess Anne High School: Erik Tonnesen
Princess Anne Middle School: Terry Privette
Providence Elementary School: Julie Byers
Red Mill Elementary School: Janice Clark
Renaissance Academy: Kathryn Kubichan
Rosemont Elementary School: Sara Biehl
Rosemont Forest Elementary School: Barbara Swilley
Salem Elementary School: Peggy Muse
Salem High School: Cynthia Kube
Salem Middle School: Charleen Paxton
Seatack Elementary School: Lauren Watler
Shelton Park Elementary School: Meghan Pankau
Special Education Annex: David Bowden
Strawbridge Elementary School: Karen Barry
Tallwood Elementary School: Denise Hickey
Tallwood High School: Jenna Free
Tallwood High School: Jenna Free
Technical And Career Education Center: Antoinette Kahan
Thalia Elementary School: Christine Lowman
Thoroughgood Elementary School: Carla Ryan
Three Oaks Elementary School: Jodi Strack
Trantwood Elementary School: Lisa Lee
Virginia Beach Middle School: Kirsten Domingo
White Oaks Elementary School: Adrienne Kravchak
Williams Elementary School: Amanda Yates
Windsor Oaks Elementary School: Irene Sclafani
Windsor Woods Elementary School: Michelle Rousselow
Woodstock Elementary School: Laura White