Teachers of the Year

Adult Learning Center: Ana Johnson
Advanced Technology Center: Mack Stevens II
Alanton Elementary School: Lorena Wornom
Arrowhead Elementary School: Ryanne Davis
Bayside 6th Grade Campus: Kathryn Mitchell
Bayside Elementary School: Meghan Bakner
Bayside High School School: Eleni Babcock
Bayside Middle School: Alexis Downham
Birdneck Elementary School: Megan Petermann
Brandon Middle School: Meghann Scott
Brookwood Elementary School: Holly Bucholz
Centerville Elementary School: Jeanne Dodd
Christopher Farms Elementary School: Elizabeth Nicolosi
College Park Elementary School: Janette Wilson
Cooke Elementary School: Laura Piehl
Corporate Landing Elementary School: Dana Shearer
Corporate Landing Middle School: Cynthia Dull
Cox High School School: David Pugh
Creeds Elementary School: Tamarah Humphreys
Dey Elementary School: Nicholas Kimpan
Diamond Springs Elementary School: Katie Young
Fairfield Elementary School: Michelle Shipley
First Colonial High School School: Jennifer Hill
Glenwood Elementary School: Kathleen Slinde
Great Neck Middle School: Gabriel Howard
Green Run Collegiate: Christine Dech
Green Run Elementary School: Contessa Magee
Green Run High School School: Bridgette Berthold
Hermitage Elementary School: Lauren Wynn
Holland Elementary School: Jessica Nalevanko
Independence Middle School: Natalie Lebo
Indian Lakes Elementary School: Kelly Hoggard
Kellam High School: Amy Pratt
Kempsville Elementary School: Sarah Levy
Kempsville High School: Catherine Bailey
Kempsville Meadows Elementary School: Julie Hawkes
Kempsville Middle School: Heidi Yeager
King's Grant Elementary School: Joyceanne Beaman
Kingston Elementary School: Neil Leary
Landstown Elementary School: Louis Castiglioni
Landstown High School: Kelly Singer
Landstown Middle School: Ashley Adams
Larkspur Middle School: Vashti Richards
Linkhorn Park Elementary School: Romona Sheryl Harps-Pearson
Luxford Elementary School: Elizabeth Presto
Lynnhaven Elementary School: Laura McMahon
Lynnhaven Middle School: Kelly Griffiths
Malibu Elementary School: Larry Burnsworth
New Castle Elementary School: Melissa Taylor
Newtown Elementary School: Candice Siwek
North Landing Elementary School: Carolyn Boocks
Ocean Lakes Elementary School: Erin Williams
Ocean Lakes High School: Andrea Smolin
Old Donation School: Caitlin Kaminski
Parkway Elementary School: Tiffany Foley
Pembroke Elementary School: Jane Trueblood
Pembroke Meadows Elementary School: Melissa Graham
Plaza Middle School: Jamey Lovin
Point O'View Elementary School: Ann Marcus
Princess Anne Elementary School: Beth Wright
Princess Anne High School: Rachel White
Princess Anne Middle School: Katie Warnock
Providence Elementary School: Dana White
Red Mill Elementary School: Michelle Young
Renaissance Academy 9-12: Donna Cason
Rosemont Elementary School: Maria Cinquegrana
Rosemont Forest Elementary School: Erin Baker
Salem Elementary School: Marina Brakeman
Salem High School: Sharon Byrd
Salem Middle School: Jessica Newell
Seatack Elementary School: Laura Boothe
Shelton Park Elementary School: Amanda Pontifex
Special Education Annex: Cynthia Mosley
Strawbridge Elementary School: Debra Liddon
Tallwood Elementary School: Tamyra Natividad
Tallwood High School: Jessica Windish
Technical and Career Ed Center: Marvella Phillips
Thalia Elementary School: Sarah Borges
Thoroughgood Elementary School: Kelly Brewer
Three Oaks Elementary School: Cheryl Tomik
Trantwood Elementary School: Megan Bailey
Virginia Beach Middle School: Erica Dean
White Oaks Elementary School: Jamie Smith
Williams Elementary School: Elizabeth Martinez
Windsor Oaks Elementary School: Deana Hubbell
Windsor Woods Elementary School: Kristen Shuman
Woodstock Elementary School: Stephanie Wyman